Інформація в усі часи була і залишається бажаною здобиччю для людей, які прагнуть влади і легкого прибутку. З появою всесвітньої мережі досягнення цієї мети стало значно простішим, і для декого перетворилося на захопливу гру.
Хакери - легенда віртуального світу. За їх діями спостерігають, затамувавши подих. Ними захоплюються. Їхнього втручання в системи безпеки компаній і приватних комп’ютерів бояться. Мотивами діяльності хакерів не завжди є отримання вигоди, досить часто це намагання довести свою унікальність, отримати світову популярність. Свого часу хакерства у молоді роки не цуралися такі відомі особи, як засновники корпорації Apple Стів Джобс і Стівен Возняк, розробник ОС Linux Лінус Торвальд та винахідник Всесвітньої Мережі Тім Бернерс-Лі.
Діяльність зломників, які свідомо або випадково нанесли значні збитки, чиї імена вже стали частиною історії, заслуговує на ознайомлення. І ми пропонуємо свою версію топ-10 відомих хакерів.
Австралійський хакер, який під ім’ям Фенікс входив но незаконного угрупування “Сфера”. Цьому висококваліфікованому спеціалісту вдалося зламати базу даних НАСА у 1990 році. Після затримання йому пред’явили звинувачення у 48 епізодах шахрайства, серед яких були зломи серверів декількох американських університетів. За активну співпрацю із слідством отримав лише 500 годин обов’язкових робіт замість 10 років ув’язнення, що йому загрожували. На питання слідства про мету зламів Івен-Чейм не зміг пояснити мотиви своєї діяльності.
9. Роберт Таппан Морріс
У 1988 році випустив у мережу з метою дослідження її розмірів вірус, надалі відомий як хробак Морріса. Діяльність створеного ним вірусу паралізувала 6 тис. ПК у США. Відбувся умовним терміном і штрафом 10,5 тис. доларів. Наразі працює професором Гарвардського університету і є автором значної кількості ПЗ.
8. Адріан Ламо
Особливою відмінністю Ламо була його звичка працювати у громадських місцях (інтернет-кафе, бібліотеках), звідки він через WI-FI підключався до об’єктів зламу. Цей хакер не переслідував меркантильні інтереси, його метою був пошук уразливостей системи безпеки великих мереж. Про знайдені помилки він завжди залишав повідомлення своїм жертвам, до списку яких потрапили Microsoft, Yahoo, Citigroup, Bank of America і Cingular. У 2003 році після вторгнення в мережу New York Times Ламо спіймали. Мірою покарання стали 6 місяців домашнього арешту і 2 роки випробувального терміну. Сьогодні відомий хакер читає лекції, консультує з питань безпеки і веде журналістську діяльність.
7. Свен Олаф Камфіус
Власник провайдера CyberBunker, який надавав послуги хостінга Pirate Bay, ботнетам, спамерам і іншим сумнівним підприємствам. Камфіус займався активною діяльністю в німецькій Піратській партії. У квітні 2013 він був заарештований іспанською поліцією як організатор масованої DDoS-атаки на сервери фірми Spamhaus Project, яка займалася питаннями комп’ютерної безпеки. На сервери компанії надсилалися запити зі швидкістю 300 Гбіт/сек. Такі дії значно уповільнили роботу світової мережі. Камфіус по цей час продовжує боротьбу з намаганням контролювати інтернет шляхом введення цензури.
6. Валдір Пауло де Алмейда
Створив злочинну групу із 18 чоловік у 2005 році. Де Алмейда вважається найвідомішим спамером інтернету. Його команда займалася розсилкою фішингових листів, які містили троянські програми. Таким чином відбувалася крадіжка особистих даних користувачів онлайн-банкінгу. На момент арешту де Алмейди в Бразилії обсяг розсилки сягав 3 млн. листів на день. Від дій зловмисників постраждали не лише приватні особи, але й декілька іноземних фондів. Розміри збитків від виведення коштів з банківських карт сягають 37 млн. доларів США.
5. Джонатан Джеймс
Перший засуджений неповнолітній хакер. На момент винесення вироку йому виповнилося лише 16 років. В послужному списку юного обдарування встановлення бекдору в систему агенції Defense Threat Reduction Agency, яка є структурною одиницею Міністерства Оборони Сполучених Штатів. Таким чином Джеймс отримав доступ до секретних відомостей і становив загрозу безпеці країни. У 1999 році юний хакер проник в мережу НАСА, звідки вкрав файли з програмним забезпеченням на загальну суму 1,7 млн. доларів. Як пізніше пояснював Джеймс, таким чином він намагався здобути нові знання і підвищити свій кваліфікаційний рівень. Для перевірки і відновлення системи знадобилася ще 41 000 доларів з коштів платників податків. Після 6 місяців ув’язнення Джонатану довелося відмовитися від роботи з комп’ютерами. У травні 2008 він загинув за загадкових обставин, офіційна версія - самогубство.
4. Дмитро Зубаха
Росіянин, якому закидають організацію в червні 2008 року DDoS-атак на сервери таких великих онлайн-сервісів, як Amazon.com, Priceline.com і eBay. Серед звинувачень, висунутих хакеру, фігурувала і крадіжка особистих даних власників 28 000 кредитних карток. Зубаху затримали в липні 2012 року під час відпочинку на Кіпрі. Екстрадиція до Росії відбулася завдяки безпосередньому керівництву компанії “Ашманов и партнеры”, де він на той час працював.
3. Гері Маккіннон.
Шотландець з Лондону, який свої дії пояснює політичними мотивами. В пошуках засекреченої інформації про НЛО, альтернативні джерела енергії й інші корисні для людства технології, Маккіннон у 1997 році зламував комп’ютери Міноборони США, армії, флоту, повітряних сил. На початку 2000-х йому вдалося проникнути в базу даних НАСА. Уряд Сполучених Штатів звинувачує хакера в перешкоджанні роботі більш ніж 2000 комп’ютерів і нанесенню шкоди на суму 800 000 доларів. Хакер й сам не заперечує, що під час своїх “мандрів” по мережі міг пошкодити деякі жорсткі диски та повидаляти файли. У випадку екстрадиції до США, як того вимагає правосуддя, Маккіннону загрожує 70 років ув’язнення. Адвокати хакера вважають синдром Аспергера, який діагностували у підсудного, вагомою причиною більш лояльного ставлення до нього і перегляду міри покарання.
2. Кевін Митник
Легенда у світі хакерів. Митник став на шлях шахрайства в досить юному віці, коли зламав автобусну систему Лос-Анджелеса за допомогою підробленого проїзного квитка. В 12 років він вдався до телефонного шахрайства, і міг здійснювати безкоштовні дзвінки будь-куди. Митник одним з перших став використовувати методи соціальної інженерії, що суттєво допомогало йому у хакерських справах. Спецслужби він зацікавив після зламу мережі Digital Equipment Corporation. З того часу кількість жертв його винахідливості тільки зростала. До них зараховують компанії Nokia, Fujitsu, Motorola, Pacific Bell, Sun Microsystems, San Diego Supercomputer Center та інші. Шкода, яку наніс хакер своєю багаторічною діяльністю, складає, по інформації з різних джерел, 80-100 млн. доларів.
Кевін Митник неодноразово відбував покарання за свої витівки. Останній раз його схопили у 1995 році. Затриманню легендарного хакера посприяв спеціаліст з безпеки Цутому Шимомура, персональний комп’ютер якого було зламано Митником. Після звільнення з в’язниці у 2001 році видатний хакер займається цілком законними справами: розробляє системи комп’ютерного захисту, консультує і читає лекції у сфері інформаційної безпеки, пише книги про хакерів.
1. Альберто Гонсалес
Найвідоміше ім’я сучасності. Навіть будучи на гачку у ФБР і активно співпрацюючи з урядом, Гонсалес не припиняв шахрайську діяльність. Він зламував і заражав вірусами корпоративні мережі, крав особисті дані користувачів кредитних карток. Гонсалеса обвинуватили в організації DDoS-атак на сервери платіжної системи Heartland Payment System, роздрібних мереж TJX Cos, Bj'S Wholesale Club и Barnes & Noble, системи банкоматів 7-Eleven тощо. Його здобиччю стала інформація про 170 млн. банківських карток. Найбільша активність хакера і його поплічників розверталася протягом першого десятиріччя нового століття. У травні 2008 року Гонсалес був заарештований. Наразі він відбуває покарання у в’язниці, де повинен провести 20 років!
Джерело: https://zillya.ua
Немає коментарів:
Дописати коментар