пʼятниця, 4 січня 2019 р.

5 фільмів про хакерів, що наближені до реальності

Художні фільми та серіали про кіберсвіт, хакерів та їх життя ділиться на дві великі групи. В перших хакерів показують «супергероями», які миттєво зламують будь-який сайт, базу даних і регулярно роблять з агентів ФБР, АНБ та ЦРУ йолопів.
Сьогодні ми пропонуємо вам ТОП-5 фільмів, в яких немає стрілянини та бійок. Вони про інше. Ці картини максимально позбавлені нальоту «всемогутності» та дають можливість наочно побачити реальні інструменти та методи кіберзлочинців, а також наслідки, які очікують на користувачів, що нехтують правилами кібербезпеки.
Містер  Робот
Це серіал 2015 року, що розповідає про хакера, який намагається змінювати світ через те, що йому нудно. На фоні боротьби проти корпоратизованого світу, який у серіалі уособлює компанія, яку неприховано називають «Корпорація Зла», показано досить багато аспектів побутової кібербезпеки. В перших же серіях можна побачити реальні методи фішингу, приклади і наслідки використання «слабких» паролів, соціальної інженерії, того, як за допомогою одного телефонного дзвінка можна отримати інформацію, яка допомагає злочинцям зламувати аккаунти користувачів.  В цілому серіал, на думку багатьох людей, пов’язаних з кіберсвітом, вийшов дуже атмосферним і наближеним до реальності.



Кібертеррор (2014)
Дуже оригінальний та повчальний фільм в головній ролі з акторкою  Мейсі Уільямс, що зіграла Арью Старк у відомому серіалі «Гра Престолів». Цей фільм буде дуже корисний батькам, які намагаються виховати в своїх дітях відповідальність та почуття поваги до кібербезпеки. Картина є ніби наочним прикладом того, що може очікувати необачного користувача ПК та Інтернет у випадку безвідповідального ставлення до особистої інформації та нехтуванням її безпечного збереження. Перегляд з дітьми  - рекомендований, адже фільм дозволить зрозуміти, як правильно поводити себе в соціальних мережах, зберігати приватні дані та як діяти у випадку, якщо профайл був використаний зловмисником. Дозволить по іншому поглянути на роль функцій «батьківського контролю» на початкових етапах знайомства підлітків з Інтернет.

 Кібертеррор (2011)
Цей фільм є аналогічним по назві з попереднім, але дозволяє подивитися на наслідки безвідповідальної діяльності в Інтернет, побачити інший бік попередньої історії. З точки зору кібербезпеки картина відмінно ілюструє в дії методи маніпуляції свідомістю і поведінкою в  Інтернет. «Кібертеррор» дозволить зрозуміти, що кібербезпека – це не тільки захист від шкідливого ПЗ, але й вміння правильно працювати з інформацією, перевіряти її достовірність та здійснювати опір методам маніпуляції, які ще називають «соціальною інженерією».


 Ім’я нам легіон: Історія хактивізму
Трішечки документалізма. Досить цікавий фільм про одну з найбільших і найвідоміших хакерських груп у світі. Ці люди своїми діями довели, що з ними варто рахуватися, адже вони здатні на багато що. Фільм дозволяє зазирнути в кімнату «чорних» та «сірих» шляп – людей, які вміють використовувати сучасний комп’ютерни світ. Кінострічка дозволить зрозуміти природу «хактивизму» та мотиви наймогутніших хакерських груп, які працюють на глобальному світовому рівні. Також у фільмі реальні хакери детально розкажуть про суть таких кібератак, як Ddos та філософію «троллінгу».



Нові хакери
Реалістичний документальний фільм, у якому показують, як працюють хакери. Фільм насичений фактама того, наскільки недалекоглядно вчиняють та недостатньо надійно захищають конфіденційні дані приватні користувачі та установи. Наприклад, у фільмі демонструються методи зараження ПК шкідливим ПЗ, для отримання доступу до конфіденційної інформації. Автори змогли знайти цікавих людей, які розповідають про реальні факти кіберзлочинів, фішингу, використання кейлогенів, антивірусну індустрію, скімінг тощо. Найдзвичайно пізнавальна «документалка», яка вражає широтою охоплення теми.


Бажаємо приємного перегляду. Пам’ятайте про кібербезпеку та захист власної інформації.


                                                                                                                  Джерело: https://zillya.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар